top of page

Przedszkole PRACOWNIA

Placówka powstała z potrzeby rodziców, szukających miejsca dla własnych dzieci. Miejsca, które byłoby możliwie niedyrektywne, respektujące podmiotowość dzieci. Bliskie nam są wartości Rodzicielstwa Bliskości.
Zajęcia, w których dzieci mogą brać udział to m.in: plastyka przestrzenna, ceramika, muzykowanie, przyroda, zajęcia teatralne. Organizujemy także inne tematyczne zajęcia idąc za potrzebami dzieci. Celem jest spontaniczne zainteresowanie dziecka różnorodnymi praktykami i obszarami poznania, w które dziecko może włączyć się wówczas, gdy poczuje taką potrzebę.


Jesteśmy placówką realizującą podstawę programową, określoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej bazując na metodach pedagogiki twórczości.


Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Nie zmuszamy dzieci do leżakowania. Zapewniamy natomiast przestrzeń do odpoczynku. Wyciszenia.


Codziennie spędzamy czas na dworze. Zgadzamy się z założeniem, że nie ma złej pogody, potrzebne są jedynie odpowiednie ubrania.

Lubimy zabawy w błocie, skakanie w kałużach. Nie przeszkadza nam „ubrudzenie” dziecka.


Naszego dnia przedszkolnego nie wypełniają jedynie zorganizowane przez dorosłych zajęcia, równie ważną jego część stanowi zabawa.


Pracujemy nad identyfikacją i samoregulacją emocji.


Wspieramy rozwój sprawności fizycznej poprzez różnorakie zajęcia w tym obszarze.


Nie oceniamy ani w przedszkolu ani na kolejnych etapach edukacyjnych. Nie porównujemy prac dzieci. Dbamy o wolność wyrażania w działaniach artystycznych.


Uważnie wspieramy rozwój w obszarze ekologii zarówno poprzez zajęcia w tym temacie jak i praktykowanie.
Comments


bottom of page