PRACOWNIE 

W ramach swojej działalności Fundacja otwiera pracownie twórcze, prowadzone przez praktyków różnych dziedzin.

 

Otworzyliśmy pracownie:

- plastyczno/scenograficzną, w której realizowane są działania typu: malarstwo (inspirowane ideą pracowni Malort), ceramika.

- przyrodniczą w której realizujemy eksperymenty z różnych obszarów

- szycia

- ciemnię fotograficzną

- narzędziownię

​Planujemy otwarcie następujących pracowni:

- komputerowej

- fotograficznej

- filmowej

 

 

Główną rolą pracowni jest umożliwienie bezpośredniego kontaktu wychowankom szkoły i przedszkola z praktykami i pasjonatami różnorodnych dyscyplin. Wychodzimy z założenia, że najbardziej inspirujący dla młodych ludzi jest nie tyle temat, czy przedmiot, ile osoba, która żyje danym tematem i swoim zaangażowaniem jest w stanie zarażać innych. Jednocześnie zależy nam na tym, aby kontakt z tymi dziedzinami był kontaktem z autentyczną pracą, która jest wykonywana w ramach danej dyscypliny, a nie inscenizowaną, wypreparowaną i uproszczoną jej wersją, jaka często jest przedmiotem dedykowanych uczniom szkół podstawowych zajęć czy warsztatów.

Wierzymy, że w oparciu o pracownie między uczniami i praktykami będą inicjowały się relacje mistrz-uczeń, które, oprócz relacji tutorskich z nauczycielami i partnerskich z innymi uczestnikami szkoły, są istotnym elementem budowania społecznej dojrzałości dzieci.

Organizujemy warsztaty dla zewnętrznych grup.

PRACOWNIA

szkoła podstawowa,

przedszkole

pracownie

liceum - otwarcie 2020/2021

Piłsudskiego 135 bud. B2 i C5

90-001 Łódź

 

Tel. +48 664116524

Fax. +48 222072511

e-mail: agnieszka@pracowniaedukacyjna.pl

NIP: 7252168694

REGON: 366095250

KRS: 0000653204

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2016 Fundacja Pracownia Edukacyjna

Ta strona używa cookies(ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.