PRACOWNIA

PUNKT PRZEDSZKOLNY

Placówka powstała z potrzeby i inicjatywy rodziców, szukających miejsca dla własnych dzieci. Miejsca, które byłoby możliwie niedyrektywne, respektujące podmiotowość dzieci. Wierzymy też,  że częsty i intensywny kontakt z twórcami i praktykami różnych dziedzin jest dla dzieci inspiracją do samodzielnego rozwoju.

  

Zajęcia, w których dzieci mogą brać udział to m.in: plastyka przestrzenna, ceramika, muzykowanie, przyroda, zajęcia teatralne,grafika komputerowa. Organizujemy także inne tematyczne zajęcia idąc za potrzebami i zainteresowaniami dzieci. Celem jest spontaniczne zainteresowanie dziecka różnorodnymi praktykami i obszarami poznania, w które dziecko może włączyć się wówczas, gdy poczuje taka potrzebę.

Jesteśmy placówką realizującą podstawę programową, określoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej bazując na metodach pedagogiki twórczości.

MIEJSCE

Placówka jest zlokalizowana na terenie Widzewskiej Manufaktury – miejsca skupiającego w sposób programowy przedstawicieli branż kreatywnych. Współpracujemy w sposób zindywidualizowany z miejscami istniejącymi na terenie WiMa oraz uruchamiamy własne pracownie zapraszając do współpracy twórców i twórczynie, których dziedziny nie mają swojej reprezentacji wśród obecnych na terenie WiMa podmiotów.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na adaptację industrialnej przestrzeni, mając świadomość, że nie jest to rozwiązanie typowe?

Bo organizujemy przestrzeń w sposób odmienny od typowo szkolnego: główną przestrzenią jest miejsce wspólnej zabawy i wspólnego przebywania. Otaczają ją przestrzenie dedykowane zajęciom dydaktycznym. Przestrzeń będzie się sukcesywnie rozrastać wraz z kolejnymi przybywającymi dziećmi i kolejnymi uruchamianymi pracowniami.

Na co dzień korzystamy z parku na terenie WIMY położonego około 300 metrów od nas. Na dłuższe spacery wybieramy się do Parku Widzewskiego lub Parku Nad Jasieniem. 

PRACOWNIA

szkoła podstawowa,

przedszkole

pracownie

liceum - otwarcie 2020/2021

Piłsudskiego 135 bud. B2 i C5

90-001 Łódź

 

Tel. +48 664116524

Fax. +48 222072511

e-mail: agnieszka@pracowniaedukacyjna.pl

NIP: 7252168694

REGON: 366095250

KRS: 0000653204

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2016 Fundacja Pracownia Edukacyjna

Ta strona używa cookies(ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.